Pénzügyek

Egyházközségi hozzájárulás (egyházi adó)

Az egyházközségi hozzájárulás helytelen elnevezése az “egyházi adó”. Nem másról van szó, mint  az egyházközség működési költségeinek közösség általi közös vállalásáról. A Plébánia illetve Templom működtetése, a közműdíjak, az esetleges javítások vagy egyéb szolgáltatások költségei nagy terhet rónak az egyházközségre, mely a tagok hozzájárulása nélkül nem lenne finanszírozható. Ennek forrása egyrészt a persely pénz, másrészt pedig ezen éves hozzájárulás. A központi irányelvek szerint a hozzájárulás az éves nettó jövedelem 1%-a, de az egyházközségek ettől eltérhetnek.

Hozzájárulását hálásan köszönjük a közösség nevében!

Az egyházközségi hozzájárulás mértéke egyházköszégünkben:

• Keresőnként: 5000 Ft/év
  • Nyugdíjasoknak: 3000 Ft/év

Az egyházközségi hozzájárulás megfizetésének lehetőségei:

• Szentmise után a sekrestyében
  • Hivatali órákban a plébánián
  • Banki átutalással vagy bankszámlára történő befizetéssel:
    Számlaszám: 63200339-14940514-00000000, Római Katolikus Plébánia, Vámosszabadi

Személyi jövedelemadó 1+1%-ának felajánlása

A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011

Mindenszentek Templomáért Alapítvány adószáma: 18526248-1-08

Mindenszentek Templomáért Alapítvány

Az alapítvány célja:  A Vámosszabadi közel 400 éves Mindenszentek Temploma külső és belső felújításának, a festmények restaurálásnak, illetve megóvásának megszervezése, a munkálatok elvégzéséhez szükséges pénzeszközök célszerű felhasználása.

Az alapítvány eddigi tevékenységei:

• 1993-ban belső felújítás támogatása
  • 2010-ben tetőfelújítás támogatása
  • 2013-ban az ólomüveg ablakok részleges felújítása

Kérjük lehetőségeihez mérten Ön is támogassa a vámosszabadi egyházközség működését a fenti lehetőségeken!